  3. CT-6EP103-Trimpot Potentiometer
Gallery Image
Product Image
Click Image to Preview
CT-6EP103-Trimpot Potentiometer
In Stock
Brand: Generic   |   SKU: 6294778
Save 40%
Tax Included and Shipping Rate Calculated at Checkout
Enter your pincode to check delivery options
Offer & Other Details
  • Partial COD: Pay 30% Advance now and Balance on Delivery (COD).
  • COD order value minimum Rs 600.
  • Sales Assistance: Contact us +91 7358308283 for personalized advice.
Description
CT-6EP103
Trimpot , Single Turn, RuO2 Cermet, Top Adjust, 10 Kohm, Through Hole, 1 Turns
Features:
  1. Easy to use
  2. Easy to install
  3. Good quality product
  4. Temperature Coefficient: 100ppm/C
  5. Trimpot Shape / Size: 7 mm Square
Package Includes:
1 x CT-6EP103-Trimpot Potentiometer
Attachments :
Download
Related Products
Save 45% CD4001 Quad 2 Input NOR Gate IC DIP-14 Package
Generic In stock
Save 35% CD4007 Dual Complementary Pair with Inverter IC DIP-14 Package
Generic In stock
Save 37% CD4008 4-bit Full Adder IC DIP-16 Package
Save 20% CD4009 CMOS Hex Buffers/Converter IC DIP-16 Package
Save 32% CD4010 Hex Buffer/Converter IC DIP-16 Package