  3. X16-GF700 PTC Fuse 16V 7A
Gallery Image
Gallery Image
Product Image
Click Image to Preview
X16-GF700 PTC Fuse 16V 7A
In Stock
Brand: Generic   |   SKU: 4822063
Save 25%
Tax Included and Shipping Rate Calculated at Checkout
Enter your pincode to check delivery options
Offer & Other Details
  • Partial COD: Pay 30% Advance now and Balance on Delivery (COD).
  • COD order value minimum Rs 600.
  • Sales Assistance: Contact us +91 7358308283 for personalized advice.
Description
Related Products
Save 50% Fuse Holder for PCB Mount
Generic In stock
Save 86% 5A Glass Cartridge Fuse, 5mm x 20mm
Generic In stock
Save 38% Fuse Holder for 20x5mm Fuse
Save 53% 10A 250V Miniature Glass Fuse 3.6x10mm
Save 38% Inline Fuse Holder